KKOY Jouppilan liikuntahalliprojekti sisälsi KVR-urakalla 2300m2 liikuntahallin rakentamisen Seinäjoelle. Saman katon alle tulee crossfitsali, pyöräliike, ryhmäliikuntatunnit ja fysioterapia. Tiloihin muuttavat: CrossFit Seinäjoki, Cycli, T2M ja Aktiivi Fysioterapia.
” Tämä oli hieno ja erittäin mieluinen projekti meille mm siksi että olemme toteuttaneet viereisen OmaSp-Stadionin teräsrakenteet ja toisaalta aina on upeaa tehdä intohimoisten yrittäjien tarpeisiin uusia tiloja. Toivomme kaikille tiloihin muuttaville yrityksille menestystä uusissa tiloissa”; toteaa Trutecin tj Jukka Kapela.
KKOY Jouppilan rakennuttajan edustaja Juhani Pakari kertoo; ” Yhteistyö Truteciin kanssa sujui hyvin ja projekti valmistui sovitun aikataulun mukaan. Olemme lopputulokseen erittäin tyytyväisiä ja aloitamme ensiviikolla innoissamme treenit uusissa tiloissa.”
